Jak uratować zniszczone przynęty i przerobić niełowne?
19 listopada 2019
Kłusownictwo ryb
9 grudnia 2019

Survivalowe i outdoorowe gadżety dla wędkarzy

Wielu z nas łączy pasję do wędkowania z innymi pasjami. Często interesujemy się survivalem, outdoorem itp. Przedstawiam wybrane gadżety dla wędkarzy, które mogą Was zainteresować. Pewnie część z nich jest dobrze znana, ale myślę, że nie wszystkie. Część z nich dostępna jest w sprzedaży tylko przez Amazon lub eBay. Przedstawiam gadżety, które moim zdaniem są warte uwagi. Pomijam powszechnie znane jak np. powerbanki z panelem solarnym, czy lodówki turystyczne.

 

Gadżety dla wędkarzy: Life straw

To podręczny filtr do wody, umożliwiający picie wody z rzeki lub jeziora. Może przydać się podczas letnich upałów, gdy skończy się zapas picia, który zabrałeś. Zresztą w ogóle nie musisz zabierać ze sobą nic do picia. Dzięki life straw ograniczysz wagę swojego ekwipunku, nie ryzykując odwodnienia. Dodatkowo będziesz mógł użyć ten filtr w sytuacji awarii wodociągu lub chwilowej niezdatności do picia wody z sieci.

 

Gadżety dla wędkarzy: Jetboil

To zdecydowanie najszybsza i najbardziej efektywna kuchenka turystyczna. Wykorzystuje 2-3 razy więcej ciepła ze spalanego paliwa od innych kuchenek. Dzięki temu wystarczy chwila, by zagotować wodę np. na herbatę lub danie liofilizowane. Dzięki temu oszczędza się czas na wędkowanie.
W zestawie znajdują się też inne akcesoria, które poprawiają korzystanie z kuchenki np. neoprenowa osłonka, czy nóżki do kartusza. Cały zestaw można łatwo spakować do niedużych rozmiarów.

 

Gadżety dla wędkarzy: Bio lite

Kuchenka camp stove – umożliwia jednoczesne gotowanie i ładowanie niedużych urządzeń elektrycznych np. telefonu. Spalona biomasa (np. drewno) zostaje przetworzona na energię elektryczną. Spalanie wspomagane jest przez wiatraczek do podsycania płomienia. Kuchenka posiada też możliwość wykorzystania kompatybilnych grilla i czajnika. W sprzedaży dostępna jest druga, ulepszona wersja kuchenki.
KettleCharge – to czajnik, który umożliwia gotowanie wody i jednoczesne ładowanie urządzeń elektrycznych. Zamienia energię cieplną na elektryczną. Jest bardziej wydajny niż kuchenka. Pozwala na naładowanie np. tableta. Do podgrzania wody w czajniku można użyć kuchenki camp stove lub zwykłej kuchenki turystycznej na gaz, lub innej.

 

Gadżety dla wędkarzy: Waterlilly

Urządzenie podobne do Bio lite, z tym że energię pozyskuje z wody przepływającej przez śrubę urządzenia. Działa zatem jak miniaturowa turbina. Możesz ładować powerbank lub telefon w czasie trolingowania, dryfowania lub łowienia w rzece. Producent zapewnia, że ładuje drobne urządzenia tak szybko, jak podłączone do gniazdka w domu, ale to przesada. Żeby urządzenie działało efektywnie potrzeba naprawdę dużego przepływu wody.

 

Urządzenie odstraszające meszki i komary Thermacell

Pewnie nie raz komary doprowadzały cię do szału. Jak na złość są one najbardziej aktywne w porach najlepszych brań. Urządzenie Thermacell zaprojektowano specjalnie dla wędkarzy i innych osób przebywających na świeżym powietrzu. Tworzy strefę wolną od komarów o powierzchnie 20 m². Jeden wkład zapewnia 12 godzin ciągłej ochrony przed owadami. Nie wydziela żadnego zapachu i jest bezpieczny dla alergików.

 

Ogrzewające rękawice wodoodporne 30seven

To świetna opcja na chłodną połowę roku. Ogrzewane są baterią litowo-jonową, która wytrzyma 2 do 5 godzin pracy. Dodatkowo wyposażone zostały w wyściółkę absorbującą wstrząsy. Możemy ustawić 3 poziomy temperatury ogrzewania grzbietu dłoni, palców i opuszków palców. Oczywiście można też spotkać produkty innych marek.

Rafał Pokusiński

 

GŁÓWNE ZDJĘCIE DO ARTYKUŁU to ECHOSONDA WĘDKARSKA GARMIN.  Z nią żadne łowisko nie ma już przed Toba tajemnic! Echosondy z oferty sklepu wędkarskiego BOLW.pl można obejrzeć tutaj: https://bolw.pl/pl/c/Echosondy-wedkarskie/203

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *