Przechytrzyc_karpia_cz1
Przechytrzyć karpia część 1, czyli od czego zacząć…
1 lipca 2012
Wymiary-ochronne-ryb
Wymiary ochronne ryb oraz dobowe limity
4 lipca 2012

Okresy ochronne ryb

Okresy-ochronne-ryb

Okresy ochronne ryb w Polsce

AMUR BIAŁY –  brak
BELONA – brak
BOLEŃ – od 1 stycznia do 30 kwietnia
BRZANKA KARPACKA – od 1 stycznia do 15 lipca
BRZANKA – brak
BRZANA – od 1 stycznia do 30 czerwca
CERTA – od 1 września do 30 listopada w rzece Wiśle od zapory we Włocławku do jej ujścia; od 1 stycznia do 30 czerwca w rzece Wiśle powyżej zapory we Włocławku i w pozostałych rzekach .
DORSZ – brak
GŁOWACICA – od 1 marca do 31 maja
JAŹ – brak
JELEC – brak
KARAŚ – brak
KARP – brak
KLEŃ – brak
KRĄP – brak
LESZCZ – brak
LIN – brak
LIPIEŃ – od 1 marca do 31 maja
ŁOSOŚ – od 1 października do 31 grudnia w rzece Wiśle i jej dopływach powyżej zapory we Włocławku, w pozostałym okresie obowiązuje zakaz połowu łososia w czwartki, soboty i niedziele, na odcinku rzeki Wisły od zapory we Włocławku do jej ujścia od 1 grudnia do końca lutego; w okresie od 1 marca do 31 sierpnia obowiązuje zakaz połowu w piątki, soboty i niedziele; od 1 października do 31 grudnia w pozostałych rzekach.
MIĘTUS – od 1 grudnia do końca lutego na wszystkich wodach z wyjątkiem strefy na Odrze od ujścia rzeki Warty do granic z wodami  morskimi.
OKOŃ – brak
PŁOĆ – brak
PSTRĄG POTOKOWY – od 1 września do 31 stycznia w rzece Wiśle i jej dopływach od jej źródeł do ujścia rzeki San, w rzece San i jej
dopływach oraz w rzece Odrze i jej dopływach od granicy państwowej z Republiką Czeską do ujścia rzeki Bystrzycy oraz w rzece Bystrzycy i jej dopływach. W pozostałych wodach od 1 września do 31 grudnia.
PSTRĄG TĘCZOWY – brak
PSTRĄG ŹRÓDLANY – brak
ROZPIÓR – brak
SANDACZ – od 1 stycznia do 31 maja
SAPA – od 1 kwietnia do 31 maja
SIEJA – od 15 października do 31 grudnia
SIELAWA – brak
SUM – od 1 listopada do 30 czerwca w rzece Odrze od ujścia rzeki Warty do granicy z wodami morskimi; od 1 marca do 31 maja w  pozostałych wodach.
SZCZUPAK – od 1 stycznia do 30 kwietnia.
ŚWINKA – od 1 stycznia do 15 maja
TOŁPYGA – brak
TROĆ – brak
TROĆ JEZIOROWA – od 1 października do 31 grudnia w rzece Wiśle i jej dopływach powyżej zapory we Włocławku , w pozostałym
okresie obowiązuje zakaz połowu troci w czwartki, soboty i niedziele, na odcinku rzeki Wisły od zapory we Włocławku do jej ujścia od 1 grudnia do końca lutego; w okresie od 1 marca do 31 sierpnia obowiązuje zakaz połowu w piątki, soboty i niedziele, w pozostałych rzekach od 1 października do 31 grudnia.
UKLEJA – brak
WĘGORZ – brak
WZDRĘGA – brak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *