Profesjonalny kalendarz brań

Zapraszamy do korzystania z profesjonalnego kalendarza brań, który został przygotowany specjalnie dla Was! Teraz możesz planować swoje wędkarskie wyprawy, w oparciu o niezwykle istotne informacje dotyczące pory roku, fazy księżyca czy spodziewanych warunków atmosferycznych. Dobrze wiemy, że każda wyprawa na ryby sprawia niepowtarzalna satysfakcję, ale umiejętnie zaplanowany wypad z pewnością pozwoli cieszyć się wieloma cennymi okazami!

 

 

Wierzyć czy nie?

Na rybach, tak jak w życiu – każdy z nas ma swoje poglądy na wiele spraw. Dzięki temu się różnimy, czasem spieramy, ale często także uczymy czegoś nowego. Wędkarze również mają swoje zdanie na dany temat i nie boją się go wypowiadać głośno. Wielu z nich uważa, że kalendarz brań to niezwykle cenne źródło wiedzy o wpływie warunków przyrodniczych na aktywność ryb, co w prostej linii przekłada się na liczbę i skuteczność brań. Inni z kolei sądzą, że to tak jak przepowiadanie prognozy pogody i że nigdy nie da się wszystkiego przewidzieć w stu procentach. Tak czy inaczej, warto zapoznać się z terminarzem brań, który tak jak każda inna wędkarska wiedza, ma nam ułatwić połowy.

Połowy uzależnione od fazy księżyca

Specjalnie dla Was publikujemy kalendarz w cyklu miesięcznym. Jest to o tyle wygodne, ze na bieżąco aktualizujemy informacje. Na pierwszy rzut oka nie różni się on od innych kalendarzy, które widzimy w naszych domach, biurach czy szkołach. Jednak to tylko pozory a wędkarze w mig wyłapią różnicę, która decyduje o przydatności takiego kalendarza. Do każdego dnia dopasowujemy odpowiadającą mu fazę księżyca, która jak wiadomo w dużym stopniu decyduje o aktywności ryb. Być może wydaje się to Wam błahostką, ale inna jest aktywność ryby w nowiu, inna w pełni czy pierwszej i ostatniej kwadrze. Możemy zauważyć, że ryby najgorzej biorą podczas pełni, dlatego lepiej na wyprawę wybrać inne dni. Skala brań, jaka występuje w kalendarzu to: doskonałe, bardzo dobre, dobre, średnie, słabe, złe.

Prostota i funkcjonalność

Publikowany przez nas kalendarz brań wędkarskich idealnie pokazuje przewidywaną sytuację nad wodą, jest czytelny i nawet początkujący wędkarze nie będą mieli problemów z tym, by zrozumieć jego treść. Wszystko to ma duże znaczenie, bo często na podjęcie decyzji o wyprawie na ryby mamy niewiele czasu, dlatego nie warto marnować go na czytanie skomplikowanych legend, oznaczeń i opisów. My postawiliśmy na funkcjonalną prostotę, a Wy dzięki temu możecie lepiej planować swoje wędkarskie wojaże.