Zanęty wędkarskie – niezbędne na każdym łowisku.
21 marca 2018
Nocne zawody karpiowe parami Zielona Góra 2018 o puchar sklepu BOLW.pl
1 sierpnia 2018

Czerwcowe lipienie

Czerwcowe lipienie. To prawdziwa gratka dla miłośników wędkarstwa. Sucha mucha czy nimfa? Jaką obrać strategię? Mamy odpowiedź. Udany wypad nad wodę w czerwcu dla wielu z nas ma postać pięknych pokaźnych lipieni. Bądźmy jednak szczerzy, zapewne wiele razy zdarzy nam się wrócić znad wody z pustymi rękami. Mimo to, warto przypomnieć sobie kilka metod, które pomogą w złowieniu choć jednego przedstawiciela tego gatunku.

Czerwcowe lipienie – czyli gdzie ich szukać?

W Polsce występują one raczej nielicznie, dlatego zdarza się, że trafienie na miejsce, gdzie bytują czerwcowe lipienie jest bardzo trudne. Najwięcej łowisk z lipieniami spotkamy w rzekach Pomorza oraz pasie Karpat i Sudetów. Lipienie dobrze czują się w wodach o szybkim nurcie. Lato to czas, kiedy spotkać je możemy przemykające na płyciznach, zimą – w głębszych rejonach rzek.

Lipień pospolity

Lipień pospolity

Lipień – charakterystyka gatunku

“Ryba jak ryba” – takie słowa można by usłyszeć z ust większości nie-wędkarzy. Rzeczywiście, w przeciwieństwie do sumów czy szczupaków, lipienie nie wydają się niczym szczególnym. Błąd! Lipień to dla wielu wędkarzy niezapomniane wrażenia, zwłaszcza podczas pierwszego z nim spotkania.

Pomocne będą błystki obrotowe i wędki spinningowe:

 

 

Autor: Kinga

Komentarze są wyłączone.