Konopie – najlepsza zanęta na karpia Reviewed by admin on . Konopie na karpia Konopie to uniwersalna zanęta na karpie, sprawdzająca się w każdych warunkach i praktycznie na każde ryby karpiowate. Szczególne upodobanie na Konopie na karpia Konopie to uniwersalna zanęta na karpie, sprawdzająca się w każdych warunkach i praktycznie na każde ryby karpiowate. Szczególne upodobanie na Rating: 0

Konopie – najlepsza zanęta na karpia

Konopie – najlepsza zanęta na karpia

Konopie na karpia

Konopie to uniwersalna zanęta na karpie, sprawdzająca się w każdych warunkach i praktycznie na każde ryby karpiowate. Szczególne upodobanie na konopie mają karpie, na które działaja one bardzo intensywnie i szybko sprowadzają je do nęconego miejsca.

I nie jest to ważne w jakiej wodzie łowimy, czy to w płynącej czy stojącej, karpie na pewno znajdą tą intensywnie pachnącą zanętę i nie trzeba tu używać dodatkowych atraktorów. Osobiście odradzałbym nawet ich stosowanie, gdzyż same konopie działają i stymulują pozytywnie karpie.

Przygotowywanie konopi

Na kilkugodzinną zasiadkę spokojnie wystarczy około 1-1,5kg gotowanych, zaparzonych konopii. Gotujemy je do momentu pęknięcia. Natomiast jak parzymy, to zostawiamy po zalaniu wrzątkiem na tak długo pod szczelnym przykryciem, aż osiągniemy ten sam efekt pęknięcia jak przy gotowaniu. Musimy pamiętać przy tym, że tak przygotowane konopie na karpia nie mogą stać za długo. Otwarte stracą swój aromat i wyschną, a zamknięte mogą kisnąć i zamiast przyciągnąć ryby to je odstraszą.

Rozmieszczenie zanęty

Jak widać same przyrządzenie nie stanowi problemu, jednak ich zamieszczenie na łowisku w miejscu, w którym chcemy nęcić może sprawić troszkę więcej kłopotu. Wiec jeżeli łowimy daleko od brzegu to wywozimy je specjalnymi łódkami zdalnie sterowanymi, albo wypływamy pontonem lub łodzią, albo też stosujemy przy metodzie gruntowej specjalnych siatek rozpuszczalnych w wodzie lub specjalnych rakiet zanętowych.

Konopie jako dodatek do zanęty

Konopie idealnie nadają się także do gotowych zanęt, do których dodajemy ich dość dużo. Do zanęty możemy dodać także pokruszonego, drobnego peletu lub kulek. Zrobione kule zanętowe pracują bardzo dobrze z konopiami i pozwalają zatrzymać karpie dość długo w łowisku. W dodatku mają charakter przeczyszczający i pobudzający apetyt dzięki czemu możemy liczyć na dobre i częste brania karpi, które są strasznymi głodomorami i na pewno będą w zanęcanym miejscu dość długo żerowały.

W obrębie serwisu obowiązuje całkowity zakaz kopiowania treści!

O autorze:

admin
Administrator

Kapitan łajby WMP ;)

Opublikowanych artykułów: : 54

Skomentuj używając facebooka

Napisz komentarz

WedkarstwoMojaPasja.pl 2014

Przeczytaj inne:
Przygoda w Szwecji
Szwecja – wędkarski raj – „Zimowa” wiosna na Syrsan

Moją opowieść zakończyłem w momencie, kiedy wraz z przyjaciółmi wracaliśmy z jesiennej wyprawy nad zatokę Syrsan i snuliśmy plany o...

Zamknij
Scroll to top